Usługi

Cięcie blachy i obróbka wodą

Cięcie i obróbka strumieniem wody to innowacyjna i wyjątkowo precyzyjna metoda, znajdująca zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Dzięki wykorzystaniu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem możliwe jest przecięcie nawet najtwardszych materiałów w krótkim czasie i z dużą dokładnością.

Unikalność tej techniki wynika również z możliwości wycinania w materiałach mających grubość nawet do 200 mm. Jednocześnie szczelina po cięciu wykazuje bardzo małą szerokość. W efekcie takich właściwości cięcie blachy wodą jest szeroko wykorzystywane przykładowo w przemyśle metalowym czy branży budowlanej.

W Nickel+Chrome wykonujemy cięcie wodą m.in. stali nierdzewnej i aluminium. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonania dokładnych wycięć w grubych i twardych materiałach, obróbka strumieniem wody będzie stanowić idealne rozwiązanie. Stosowana przez nas technologia pozwala na precyzyjne i czyste cięcie bez żadnych zniekształceń i uszkodzeń materiału.

cięcie laserem fiber

Cięcie blachy wodą – ekologiczne rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Oferując cięcie blachy wodą, w naszej firmie jesteśmy w stanie nie tylko przeciąć materiał nawet o znacznej grubości, ale również dokonać wycięcia dowolnego kształtu. Dzięki niskiej temperaturze cięcia materiał nie ulega odkształceniom i nie zmienia swoich właściwości. Krawędzie pozostają gładkie i matowe.

Ale to nie wszystko. Obróbka strumieniem wody jest również ekologiczna. W trakcie procesu nie dochodzi do emisji toksycznych gazów ani pyłów, a generowana ilość odpadów jest minimalna. Wszystkie pozostałości, takie jak zużyte ścierniwo czy drobinki ciętego materiału są zbierane w zbiorniku z wodą i poddawane procesowi utylizacji, co przyczynia się do chronienia środowiska. Jedną z głównych zalet cięcia blachy wodą jest także minimalne zużycie wody oraz brak konieczności dodatkowej obróbki. Dzięki temu koszty produkcji są znacznie zmniejszone, a materiały zachowują swoje właściwości i jakość.

Warto zapewnić sobie konkurencyjną przewagę na rynku oraz dbać jednocześnie o środowisko naturalne. Zachęcamy do zamówienia cięcia wodą stali nierdzewnej, aluminium lub innych materiałów w Nickel+Chrome!

ciecie blachy na wymiar